Rökelsekar

605908

RÖKELSEKAR, 1900-tal, sannolikt Israel, enl. uppgift tillverkad för den Osmanska marknaden, äggformade hållare med dekor av blomster, höjd 11, längd ca 19 cm, vikt ca 394 gram

Åldersrelaterat slitage

Silver

Rökelsekar

Budhistorik (9 bud)
4562379
4564278
1 900
4562379
1 800
4564276
1 700
4562379
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.