Kärl

605902

KÄRL, 1800-talets första hälft, koppar, på 3 smides ben, märkt 1832 och 1836, 52 3/4 kannor, höjd ca 53, diameter ca 74 cm

Slitage

Diverse, Allmoge, Selected

Rum 3

Kärl

Budhistorik (9 bud)
4572536
4 400
4572532
4 200
4571871
4571870
3 800
4565268
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.