Gunnar Wennerberg

605852

GUNNAR WENNERBERG, "Wennerberg", servisdelar 26 dlr, Gustafsberg, bestående av: 2 mattallrikar, 3 förrättstallrikar, 2 terriner med lock varav en med fat, kanna, 1 runt fat, 4 uppläggningsfat, 3 assietter, 10 kaffekoppar med fat, gräddkanna

Slitage, en terin missfärdag, krackelering, delvis med guldkant, slitage

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Samlingar

Visas på begäran

Gunnar Wennerberg

Budhistorik (3 bud)

4571509
4561519
700
4557139

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.