Birger Ljungquist akvarell

605846

BIRGER LJUNGQUIST (1894-1965): "Och hör du, liten Karin, säg vill du bliva min, min rödaste gullkrona den vill jag giva dig", Karin Månsdotter och Erik XIV, signerad och daterad Birger Ljungquist 1962, akvarell, ca 26x34 cm

Drottninggatan 36, Malmö

Birger Ljungquist akvarell

Budhistorik (6 bud)
4562226
2 600
4567157
2 400
4562226
4554443
4553475

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.