Häggs Under segel i bibliofilupplaga

605835

BIBLIOFILUPPLAGA. HÄGG, ERIK. Under segel. Stockholm 1935.

4:o. 2 originaletsningar , kol. o.a. ill. J. Hägg.
Välbevarat blått skbd, inre denteller, kantförgyllning, rikt guldornerad rygg, helt guldsnitt. (P. A. Norstedt och Söners bokbinderi). Marmorerad något nött pbdkassett. Bibliofiluppl. tr. i 250 nr. ex., detta nr 145.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Monter 23

Budhistorik (16 bud)
4571750
4571434
4571747
4571434
950
4571746
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.