Gustavsberg

605803

HINK, NATTKÄRL, BURK, Gustavsberg, flintgods, gröndekor, nattkärlet daterat 1901, höjd ca 12-30 cm

Slitage, hink med stjärnspricka och saknar handtag och lock, nattkärlets lock med lagning

Keramik/Porslin

Gustavsberg

Budhistorik (2 bud)

4560300
4557948

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.