Oscar Reuterswärd akvarell pyramidtexterna

605777

OSCAR REUTERSWÄRD (1915-2002): "Fruktbarhetsguden Menu-Heru i Abydos avlar sig själv med sin mor Isis", signerad Oscar Reutersvärd, akvarellerad pennteckning på papper, 30 x 21 cm

Konst, Teckningar

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (6 bud)
4565303
550
4563799
500
4565299
500
4563799
4559980

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.