Soffa rokokostil

605771

SOFFA, rokokostil, Frankrike, 1800-talets slut, rikligt träskuren dekor med bl a rocailler och akantusblad, blankförgylld samt med slagmetall, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 50, längd 177 samt djup 83 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Soffor

Rum 11

Soffa rokokostil

Budhistorik (8 bud)
4567370
3 400
4567366
3 200
4567364
4567363
2 400
4567362

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.