Mela Anderberg vas jugend

605766

MELA ANDERBERG, vas, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, dekor i underglasyrfärgerna grönt och rosa med reliefdekor rosor, signerad MA Rörstrand, höjd ca 22,5 cm

Fotnagg, tillverkningsdefekt

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Samlingar

Mela Anderberg vas jugend

Budhistorik (7 bud)
4571600
750
4571355
700
4571355
550
4570460
500
4570460

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.