Kaffeservis silver

605741

KAFFESERVIS, 3 dlr., silver, rokokostil, 1900-tal, svenska importstämplar, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddsnipa, höjd kanna 23 cm, vikt ca 1500 g

Botten med monogramgravyr

Silver, Övriga silverföremål

Baltzarsgatan 6, Malmö

Kaffeservis silver

Budhistorik (5 bud)
4566114
4 400
4553749
4 200
4553749
3 200
4565693
4553749
2 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.