Hvidt & Mølgaard Nielsen fåtöljer Ax

605734

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, (2) fåtöljer, modell Ax, stomme i skiktlimmad, formböjd bok med infällningar i mahogny, klädsel i rutsytt skinn, stämplade Fritz Hansen, modellen formgiven 1947, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage/patina, klädseln med någon skada

Möbler, Fåtöljer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (4 bud)

4562990
4562079
4561190
4560542

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.