Elis Bergh glasservis modell Hamra

605723

ELIS BERGH, glasservis, 57 dlr, modell Hamra, design för Kosta, 1900-tal, slipad dekor, oktagonal fot, bestående av: 9 rödvinglas (höjd ca 15,5 cm), 10 vitvinglas(ca 14), 12 sherryglas(ca 12,5), 10 portvinsglas(11,5), 4 snapsglas(ca 10,5), 12 selterglas(ca 9,5)

Smärre ej noterade nagg kan förekomma

Glas, Servisglas

Budhistorik (12 bud)
4572205
850
4571936
4571780
750
4571241
700
4570689
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.