Carl Gustaf Fyrwald gustaviansk spegel

605694

CARL GUSTAF FYRWALD (1750-1825, aktiv från 1776), spegel,1700-tal, gustaviansk, signerad, hallstämplad och daterad 1782, ca 164x66 cm

Delar saknas, senare bronsering

Speglar

Rum 16

Budhistorik (7 bud)
4571416
6 600
4571371
6 400
4571361
6 000
4571208
4567629
2 800

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.