Byrå 1930-tal

605576

BYRÅ, SPEGEL, 1930-tal, möjligen Birger Ekman Mjölby Intarsia, fanérad i mahogny, svärtade dekorknoppar, lådfronter resp krön med dekor av intarsia i olika träslag, byråns mått höjd ca 68, 70x32, spegelns mått 110x46 cm

Smärre ytskador

Möbler, Skåp, byråer

Rum 21

Byrå 1930-tal

Budhistorik (6 bud)
4567587
4567576
1 400
4567568
1 300
4567561
4567559

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.