Soffgrupp

605543

SOFFGRUPP, 1900-talets andra hälft, 4 dlr bestående av: 3-sitssoffa, 2 karmfåtöljer samt. soffbord, fåtöljerna med stomme i lackerad bok, soffan och fåtöjerna med stoppade plymåer klädda i blå plyschtextil, bordet fanerat i mahogny, fåtöljernas sitthöjd ca 42 cm, soffans sitthöjd ca 44 cm, längd 205 cm, bordets höjd ca 55 cm, skivans mått ca 124x76 cm

Bruksslitage, bordets skiva med enstaka torrprickor i fanéren

Möbler, Soffgrupper

Rum 11

Soffgrupp

Budhistorik (11 bud)
4566053
4554911
4554911
1 600
4566051
4554911
600

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.