Penselvas Kina 1900-tal

605532

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, dekor av kejsardrakar i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med Yongzhengs sex karaktärers märke, höjd ca 12 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Penselvas Kina 1900-tal

Budhistorik (36 bud)
4567951
15 000
4567959
15 000
4567951
14 500
4567954
14 000
4567951
13 500

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.