Bojan Kina 1700-tal Kangxi

605529

BOJAN, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), ovoid form, dekor av stiliserad lotus samt tecken i underglasyrblått, höjd ca 13 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Bojan Kina 1700-tal Kangxi

Budhistorik (9 bud)
4567511
2 400
4567498
4558835
4566965
4558835

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.