Jean-Louis Gregoire skulptur

605482

JEAN-LOUIS GRÉGOIRE (1840-1890) efter 1800/1900-tal, statyett föreställande kvinna med spegel och orm vid fötterna, signerad i gjutningen, sockel i marmor med en plakett med texten "Verité Par Guillemin", höjd ca 37 cm

Konst, Skulpturer

Monter 19

Jean-Louis Gregoire skulptur

Budhistorik (8 bud)
4564870
4554896
3 800
4554896
4554484
4554325

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.