NK skrivbord samt hurts

605480

DAVID ROSÉN, skrivbord, 3 dlr, Nordiska Kompaniet, 1940/50-tal, ur Futura-serien, fanérad i teak, beslag i mässing, invändigt inredd med utskjutbara hyllplan resp. lådinredning med draghandtag, brickmärkt NK, höjd ca 74, 60x40, längd med 2 hurtsar samt skrivbordsskiva 180 cm

Bruksslitage,

Ändringar/tillägg
En nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Design

Rum 5

NK skrivbord samt hurts

Budhistorik (11 bud)
4567134
4565595
4562989
4562989
850
4562330

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.