Tallrikar Kina 1800-tal

605469

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, 1700-tal, Imari, dekor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 22,5 cm

Bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
4567142
4566956
4566998
4566956
1 800
4566985
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.