Fat Imari

605463

FAT, porslin, Japan, 1900-talets början, Imari, varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, signerat, diameter ca 46 cm

Upphängningsanordning, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Fat Imari

Budhistorik (16 bud)
4566896
4566361
950
4566250
900
4564878
850
4566249

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.