Skålfat Stig Lindberg Gustavsberg studio

605431

STIG LINDBERG, skålfat, fajans, Gustavsberg studio 1950-tal, handmålad dekor i grönt, gult och svart, signerat med studiohand i blått, SWEDEN, 76 och målarsignatur för Franca Pugno, höjd ca 4,5, längd ca 26 cm, bredd ca 20 cm

Obetydlig fotnagg, smärre krackelyr på undersidan

Keramik/Porslin, Design

Budhistorik (32 bud)
4566478
3 400
4566477
3 200
4566472
4566470
2 800
4566471
2 800

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.