5+1 tallrikar porslin Kina 1800-tal

605430

TALLRIKAR 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, underglasyrmålad dekor av fåglar och hamster, diameter ca 23 cm

2 med spricka, kantnagg, en trasig tallrik medföljer

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (8 bud)
4564244
650
4564934
600
4564244
550
4555921
500
4555921
450

Slutpris SEK:
650
64 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.