Bataljonspel daterat 1829

605421

BATALJONSPEL OCH SKRAPNOSSPEL, daterat 1829, respektive 1800-talets mitt, pjäser av trä och ask av fur, större asken invändigt signerad Albrecht Lönnroth, den andra asken av mahogny, höjd ca 3,5-5,5, längd ca 8,5-12,5 cm

Bruksslitage

Etnografica, Allmoge

Monter 10

Bataljonspel daterat 1829

Budhistorik (7 bud)
4567676
750
4566568
700
4565663
650
4557358
600
4557358

Slutpris SEK:
750
74 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.