Allmogebunke lergods1800-tal

605395

BUNKE, allmoge, 1800-talets andra hälft, lergods, rinneglasyr i gröna nyanser, höjd ca 10,5, diameter 31 cm

Nagg, spricka, slitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Allmoge

Allmogebunke lergods1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4565754
500
4555567
450
4552275
4552071
4551836

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.