Stol 1700-tal barock

605393

STOL, valnöt, troligen Holland, 1700-talets början, barock, skuren dekor, rotting, benställning med H-kryss, sitthöjd ca 46 cm

PROVENIENS: Professor Carl Curman, Curmanska villan, Floragatan 3, Stockholm

Lagningar

Möbler, Stolar

Rum 5

Stol 1700-tal barock

Budhistorik (15 bud)
4565748
4565753
1 900
4565748
1 800
4565745
1 700
4565733
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.