Carl-Harry Stålhane Rörstrand vas

605388

CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990): Vas, stengods, Rörstrand 1950-tal, äggskalsglasyr i vitt och beige, signerad R SWEDEN CHS, höjd ca 25,5 cm

Några obetydliga repor

Keramik/Porslin, Design

Monter 13

Budhistorik (18 bud)
4560969
4564239
4560969
3 800
4555119
3 600
4555119
3 400

Slutpris SEK:
393 EUR, 436 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.