Ostindiskt porslin 1800-tal

605383

PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, 1700-tal, underglasyrmålad dekor i blått, bestående av tekanna, ovalt skålfat och cremekopp, höjd ca 3-11, fatets längd och bredd 26x19 cm

Cremekopp med nagg och smärre lagning, tekannan med mindre spricka i handtaget

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Ostindiskt porslin 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
4565721
4565198
4565145
500
4560608
450
4559340

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.