Ett par ljusstakar silver senempire

605379

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, troligen Baltikum, senempire, 1840-tal, kvadratisk fotplatta på kulfötter, skaft med ornamenterad dekor, lösa ljusmanchetter med pärlbård, otydlig mästarstämpel, höjd ca 19,5 cm

Slitage, anlöpningar

Silver, Övriga silverföremål

Monter 14

Budhistorik (12 bud)
4565186
3 400
4563252
3 200
4562329
4563060
2 800
4562329
2 400

Slutpris SEK:
3 400
334 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.