Ljusstakar Boda och Bonbonjär Edward Hald

605377

EDWARD HALD & BODA GLASBRUK, bonbonjär, Orrefors 1926, modellnummer 124, graverad dekor av stjärnhimmelsmönster, signerad Of H 124.26 R, höjd ca 10 cm, ljusstakar Boda glasbruk med graverad dekor, signerade Boda 2381/966, höjd ca 16 cm

Obetydligt slitage

Glas, Konstglas, Design

Monter 7

Budhistorik (16 bud)
4565565
1 300
4565652
4565565
4565650
4565565

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.