Bordsur

605368

BORDSUR, 1800-talets slut, uret med figural grupp i form av jägare med byte och hund, urverket märkt, sockel i jakaranda med glaskupa, total höjd ca 50 cm

Funktionen garanteras ej, sprickor i glaskupan, slitage

Klockor/Ur

Monter 11

Bordsur

Budhistorik (12 bud)
4564170
4564169
950
4564168
900
4564167
850
4563516

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.