Kandelabrar 1800-tal

605366

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, 2-delade, för 1-4 ljus, förgylld och patinerad brons, på trepassfot, höjd ca 34-46 cm

Senare lösa ljusmanschetter

Diverse, Belysning

Kandelabrar 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
4565086
5 800
4564135
5 600
4564259
5 400
4564135
5 200
4563675
5 000

Slutpris SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.