Silverbägare Johan Leffler Falun 1794

605356

BÄGARE, silver, Johan Leffler, Falun 1794, trumpetformad med graverad dekor av slingor och initialerna RAS MAD, invändigt förgylld, höjd ca 8 cm, vikt ca 50 gram

Anlöpningar, smärre slitage

Silver

Monter 5

Budhistorik (13 bud)
4562249
4563439
4562249
1 800
4563064
1 700
4562249
1 600

Slutpris SEK:
216 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.