Silver 1800-/1900-tal

605340

SILVER, 1800-/1900-tal, bestående av 3 dosor, bl a en stämplad Y5 (1877), delvis graverad dekor, peppar- och saltströare, 2 saltkar med glasinsats, saltkaren CG Hallberg, Stockholm, dosornas höjd 1,5-2,5 cm, peppar- och saltströares höjd 8 cm, total vikt inklusive glasinsatser ca 260 gram

En dosa med skador, delvis med inskriptioner, glasinsatser med nagg, medföljer två saltskedar av nysilver

Silver

Silver 1800-/1900-tal

Budhistorik (9 bud)
4561504
1 400
4558908
1 300
4558729
4558729
4558728
650

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.