Kaffeservis silver

605335

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, empirestil, svenska importstämplar, graverad datering 1917 undertill, bestående av kaffekanna, sockerskål och gräddkanna, invändigt förgyllda, höjd ca 10-20 cm, total vikt ca 1 011 g

Anlöpningar, smärre slitage

Silver

Kaffeservis silver

Budhistorik (3 bud)

4550468
3 200
4560605
3 200
4550468

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.