Fåtöljer

605332

FÅTÖLJER, 1 par, formböjd och svarvad björk, sadelgjord, sannolikt Yngve Ekström för ESE Möbler (föregångaren till Swedese), 1940-/50-tal

Bruks- och åldersrelaterat slitage, smärre skador, något ostadiga

Möbler, Fåtöljer, Design

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Fåtöljer

Budhistorik (13 bud)
4562216
2 400
4562149
4560702
4560815
4560702
1 900

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.