Silverskrin 1900-talets början

605328

SKRIN, silver, Stockholm 1910-/20-tal, rektangulär form, invändigt fodrat med trä, otydliga stämplar, höjd ca 6, 24x13 cm

Gåvogravyr, locket med graverad dekor av rovfågel i medaljong

Silver

Budhistorik (8 bud)
4562470
4561665
1 300
4558910
4558909
550
4558166
450

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.