Norditaliensk skola omkring 1680

605324

NORDITALIENSK SKOLA (omkring 1680): Vandrare och tiggare, olja på duk, 46x36 cm

PROVENIENS
Inhandlad på auktion i Stockholm 1953, vidare i arv till nuvarande ägare.

Dubblerad, färgbortfall, litet hål

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 2

Budhistorik (13 bud)
4564906
3 200
4565219
4564906
2 800
4564587
2 600
4564586

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.