Skrivbyrå

605311

SKRIVBYRÅ, 1700-tal, tre lådor, skrivdel med utfällbar skiva, ek samt med nyckelplåtar och handtag i brons, höjd ca 98 samt 87x50 cm

Nyckel saknas, ett handtag medföljer löst samt mindre träbitar, torrspricka, löst sittande trä på en kortsidas kant bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Skrivbyrå

Budhistorik (4 bud)

4561348
600
4557966
550
4551780
500
4551777

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 65 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.