Jean-Antoine Lépine fickur 1700-tal

605260

JEAN-ANTONIE LÉPINE (1720-1814), fickur, 18 k guld, Frankrike, Paris, ca 1780, vitemaljerad urtavla med romerska, arabiska siffror samt märkt Horloger du Roy a Paris, emaljdekor, spindelgång, diameter 41,8 mm, vikt ca 57 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, emaljskador, boett med lagningar

Klockor/Ur, Fickur

Budhistorik (11 bud)
4565182
4 400
4565333
4 200
4565182
3 800
4564568
3 600
4562193
3 400

Slutpris SEK:
4 400
432 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.