Soffbord mahogny

605216

SOFFBORD, halvcirkelformat, skiva fanerad i mahogny, kopplat underrede i betsad bok med mässingsavslutningar på benen, 1940-/50-tal, märkt Åby Möbelfabrik med blyerts under skivan, höjd ca 58, 120 x 53 cm

Bruksslitage, något märke

Möbler, Soffbord, sidobord

Makadamgatan 11, Helsingborg

Soffbord mahogny

Budhistorik (9 bud)
4562404
5 000
4562837
4 800
4562404
4 600
4562823
4 400
4562404
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.