Oidentifierad konstnär 1800-tal oljemålning

605206

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): porträttstudie, olja på duk uppfordrad på pannå, ca 50x60 cm.

ÖVRIGT:
Konservering och restaurering utförd av Ateljé Catellani, 2015 enligt etikett a tergo:
"Tvättat och omfernissad, retuscheringar ändrade / bättrade, Anna catellani, 2015, 5000 kr"

Restaurerad

Konst, Äldre måleri

Rum 1

Budhistorik (11 bud)
4598433
4598432
1 900
4597869
1 800
4580255
1 700
4580254

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.