Balustradfåtölj

605180

BALUSTRADFÅTÖLJ, 1800/1900-tal, armstöd och ben i ek, klädd med djuphäftat rött skinn, balustradfåtölj, sitthöjd ca 35, bredd 68 samt högsta höjd 90 cm

Några mindre sömsprickor i skinnet, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Fåtöljer

Rum 13

Balustradfåtölj

Budhistorik (18 bud)
4561957
2 400
4559537
4561956
4559537
1 900
4561955
1 800

Slutpris SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.