Tallrikar och fat Kina

605178

TALLRIKAR, FAT, ASSIETT, 4 dlr, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, fatet med genombrutet brätte, diameter ca 18-21 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar och fat Kina

Budhistorik (2 bud)

4563026
4551818

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.