Matservis England Adams

605159

MATSERVIS, ca 51 dlr, England, Chelsea Sprays, Adams, "Calyx Ware", bestående av: 12 matallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förättsttallrikar, 12 assietter, 1+1+2+1+1, uppläggningsfat, 2 skålfat, terrin med lock

Krackeleringar, mindre ej noterade skador kan förekomma, litet fat med nagg

Keramik/Porslin

Visas på begäran

Matservis England Adams

Budhistorik (10 bud)
4565173
2 600
4565108
2 400
4565087
4564617
4564235

Slutpris SEK:
2 600
255 EUR, 283 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.