Bojaner Kina 1800-tal

605157

BOJANER, 2 st, Kina, 1800-talets början, dekor av pagodlandskap i underglasyrblått, höjd ca 17-21 cm

Sprickbildning, nagg

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Bojaner Kina 1800-tal

Budhistorik (2 bud)

4570091
4561384

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.