Buddha Thailand brons

605092

BUDDHA, brons, Thailand, 17/1800-tal, sittande i satvaparyankasana, spår av förgyllning, höjd ca 37 cm

Avslag, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Buddha Thailand brons

Budhistorik (13 bud)
4563930
3 400
4563374
3 200
4563374
4563361
1 800
4561852
1 700

Slutpris SEK:
3 400
334 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.