Soffgrupp blandstil

605089

SOFFGRUPP, 1900-talets början, blandstil, 3 dlr bestående av soffa samt. 2 bergèrer, samtliga delar med stommar i mahogny, skuren dekor med element från bl.a rokoko och gustavianska stilar, stoppade sitsar och ryggar klädda i mönstrad textil, sitthöjd ca 41 cm, soffans bredd ca 136 cm

Åldersrelaterat slitage, blekt textil

Möbler, Soffgrupper

Rum 11

Soffgrupp blandstil

Budhistorik (21 bud)
4562074
2 400
4562078
2 400
4562074
4562043
4562042
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.