Bordslampa jugend 1900-talets början

605085

BORDSLAMPA, jugend, omkring 1905-1910, troligen Tyskland, mässing, kupa med infattade dekorationer av ljusgrönt glas, undertill märkt 8408, höjd ca 36 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor

Hylla 5

Budhistorik (14 bud)
4559534
4556260
4555679
1 900
4552560
1 800
4551338
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.