Symphonium speldosa

605081

SYMPHONIUM, speldosa med 20 hålskivor i metall, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900, märkt 201771, svartlackerat fodral med tryckt dekor, lockets insida med litografiskt tryck, 27x23 cm, höjd 18,5 cm

Fungerar vid test, bruksslitage, skivor med bucklor

Instrument, Diverse

Baltzarsgatan 6, Malmö

Symphonium speldosa

Budhistorik (16 bud)
4566694
4 800
4566319
4 600
4566319
4 400
4566083
4 200
4566317

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.